Xiaomi telefondaki hoparlör nasıl temizlenir?

Her fırsatta müzik dinlemeyi seviyor musunuz, antrenmanlarınızda ve arkadaşlarınızla toplantılarınızda en sevdiğiniz şarkıların sesleri de size eşlik ediyor mu? Xiaomi, Redmi veya POCO akıllı telefonunuzun hoparlörlerinin her zaman eşit derecede iyi ses çıkaracağından nasıl emin olacağınızı kontrol edin. Bugünkü kılavuzdan telefonunuzun ses sisteminin bakımını nasıl güvenli bir şekilde yapacağınızı öğreneceksiniz. Sizi davet ediyoruz!

Hoparlör Temizlemeyi nasıl etkinleştiririm?

  1. Telefonunuzun Ayarlar menüsüne girin,
  2. Ekranı aşağıya doğru kaydırarak Ek Ayarlar seçeneğine dokunun.
  3. Karşınıza çıkan ekranda Hoparlörü Temizleme kısmına dokunun. Ortalama 30 saniye boyunca bir siren sesini andıran yüksek seviyeli ses çıkacak ve telefonunuz hoparlörde biriken tozların dışarı atılmasını sağlayacaktır. Bu işlemi 3 veya 4 kez üst üste tekrarlayabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz Ek Ayarlar menüsünde Hoparlör Temizleme bölümü bulunmuyorsa şu adımları izleyin;

  • Telefonunuz sessiz modda ya da titreşim modundaysa çıkartın.
  • Cihazın sağ kısmında yer alan ses açma tuşunu kullanarak sesi en yüksek seviyeye çıkarın.
  • Ekranın üst kısmından aşağıya doğru kaydırma yaparak Mobil veri açma kapama, Wİ-Fİ, ekran döndürme gibi ayarların olduğu sekmeyi açın.
  • Burada Hoparlörü Temizleme seçeneği karşınıza çıkacaktır. Seçeneği aktif ettiğinizde yine 30 saniye boyunca siren sesine benzer sesler çıkacak ve hoparlör temizlenmeye başlayacaktır. Bu sürenin ardından özelliği pasif hale getirebilir, hoparlör üzerinde hala toz kaldığını düşünüyorsanız işlemi 3-4 kez tekrarlayabilirsiniz.

Hazır! Telefonunuzun hoparlörlerinden gelen seslerin netliğinin ve derinliğinin keyfini çıkarın. Bireysel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak işlemi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

Daha faydalı ipuçları için lütfen blogumuzu ve Facebook profilimizi ziyaret edin.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir