Xiaomi akıllı telefonunda özel bir numara nasıl ayarlanır?

 

Kimsenin iletişim numaranızı bilmesini istemiyor musunuz? İstenmeyen aramalardan mı korkuyorsunuz yoksa yalnızca gizliliğinize değer mi veriyorsunuz? Bugün bu görevde size yardımcı olacak iki yöntem sunacağız. Arama yaparken numaranızı hızlı ve kolay bir şekilde nasıl gizleyeceğinizi öğrenin. Bu kısa kılavuzu okuyarak bunun ne kadar basit olduğunu görün.

Özel durumlar için

En basit yöntemle başlayalım. Ayarları yalnızca bir anlığına değiştirmeniz gerektiğini varsayarsak, geçici bir çözüm kullanmak en iyisi olabilir. Gerekirse klavyeden #31# tuşlayın, ardından aramak istediğiniz numarayı girin ve yeşil ahizeye tıklayın. Ayrıca başlangıçta #31# ile kişiyi kaydedebilirsiniz ve böylece belirli bir kişiyi veya şirketi ararken her zaman bir gizlilik garantisine sahip olursunuz. Son derece basit, değil mi? Örnek #31#05012312525

Numaranızı rezerve edin

Her seferinde kodun girilmesi uzun vadede kalıcı hale gelir. Sık arama yapıyorsanız ve numaranızın bilinmemesini istiyorsanız uygulama ayarlarını değiştirmek daha iyi bir çözüm olacaktır. Giden aramaların varsayılan önizlemesini değiştirmek için ayarlar uygulamasını açın ve aşağıdakileri seçin: Uygulamalar/Sistem uygulaması ayarları/Arama ayarları. Ardından ekranda şu öğeyi arayın: Gelişmiş ayarlar. DİĞER başlıklı alt kategoride bir konu göreceksiniz: Arayanın Kimliği. Onu seçin ve tekrar dokunun. Giden aramaları görüntülemek için “Ağ Varsayılanı” sürümünün başlangıçta ayarlandığını göreceksiniz. Numaranızı gizlemek istiyorsanız bu seçeneği seçin ve değişikliği kaydedin. Numaranızın zaten liste dışı olduğundan bu şekilde emin olabilirsiniz.

Hatırlamak!

Yukarıdaki talimatları uyguladığınızda telefonunuz sevdikleriniz tarafından da tanınmaz hale gelecektir. Bazılarının sınırlı numaraları engellenmiş olabilir, bu da onları arayamayacağınız anlamına gelir.

Numaranızın engelini nasıl kaldırabilirsiniz?

Fikrinizi mi değiştirdiniz yoksa ortam kazara mı seçildi? Önemli değil, Arayan Kimliği Ayarlarına gidin ve “Ağ varsayılanı” kişi görüntüleme yöntemini tekrar kaydedin.

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir