Android’de aramaları yanıtlama şeklinizi nasıl değiştirirsiniz?

Yakınınızdan birinin sizi üçüncü kez aradığı ve cevap vermek yerine yanlışlıkla aramayı reddettiğiniz bir durumu hayal edin. Bu sorun anında çözülebilir! Birkaç basit adımda Android telefonunuzun yanıtlama yöntemini nasıl değiştireceğinizi görün.

Otomatik yanıt

Hiçbir çağrıyı kaçırmak istemiyor musunuz? Otomatik yanıtı etkinleştirin. Ayarlar > Uygulamalar > Sistem uygulaması ayarları > Çağrı ayarları > Otomatik cevap bölümüne giderek bu özelliği açabilirsiniz. Burada aramaların nasıl ve ne zaman otomatik olarak kabul edileceğini seçebilirsiniz. Bunun her zaman mı yoksa yalnızca kulaklıklarınız veya başka bir Bluetooth cihazınız bağlıyken mi gerçekleşeceğine karar verin. Uygun bir ayar seçin ve işiniz bitti!

Asistan sana yardım edecek!

Aramaları yanıtlamak için Google Asistan’ı da kullanabilirsiniz! Bunu “OK Google” kelimeleriyle adlandırın veya parmağınızı ekranın alt kısmından sola veya sağa doğru yavaşça kaydırın ve uygun eylemi sıralayın. Örneğin, “Tamam Google, aramayı reddet.” Google Asistan’ı etkinleştirmediyseniz Google Asistan uygulamasına gidin ve Etkinleştir düğmesini kullanarak açın.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir