Xiaomi telefonunda microSD karta uygulamalar nasıl kaydedilir?

 

Bugünkü eğitimde, Xiaomi akıllı telefondaki microSD karta uygulamaların kurulumunun nasıl etkinleştirileceğini açıklayacağız. Nasıl yapılacağını öğrenmek ister misin? Aşağıdaki eğiticiye bir göz atın!

Uygulama indirme hedefini değiştirme

Uygulamaları taşınabilir bir karta kaydetmeyi mümkün kılmak için telefonunuzun ayarlarını değiştirmeniz gerekecektir. Bu, programların indirileceği konumun değiştirilmesini içerir. Bu kulağa karmaşık gelebilir ama aslında çok basittir. Bunu yapmak için aşağıdaki talimatları izleyin. Ancak programlayıcının seçeneklerini etkinleştirerek ve telefonunuzun ayarlarını düzenleyerek sistemin verimliliğini yanlışlıkla azaltabileceğinizi veya uygulamaların düzgün çalışmasına müdahale edebileceğinizi unutmayın. Değişiklik yaparak, riski size ait olmak üzere yaparsınız.

  1. Ayarlar/telefon’a gidin ve MIUI Sürümü yazan kutuya parmağınızla dört kez dokunun. Bu işlem dizisinden sonra ekranınızda bir mesaj görünmelidir: Siz bir geliştiricisiniz veya Tamam, zaten bir geliştiricisiniz. Tebrikler, ilk adım arkanızda.
  2. Artık Telefon Ayarlarında değişiklik için ek seçenekler bulacaksınız. Bunları bulmak için ana Ayarlar ekranına dönün, ekranı en aşağıya kaydırın ve Ek Ayarlar/Programcı Seçenekleri’ni seçin. Onay işaretini tıklayarak Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirin.
  3. Uygulamalar bölümünde, Uygulamaları kaydetmeye zorla özelliğini bulun ve onay işaretini hareket ettirerek etkinleştirin. Bu eylem artık hemen hemen her programı taşınabilir depolama ortamına yazılabilir hale getirecek.

Bu kılavuzu yararlı buldunuz mu?

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir