Xiaomi telefonunda ekran görüntüsü nasıl alınır?

 

İşe kısa bir mola. İkinci/üçüncü/dördüncü (uygun şekilde silin) ​​kahvenizi yaparsınız. Kahve makinesini beklerken cebinize akıllı telefonunuzu çıkarırsınız. En sevdiğiniz sosyal medya akışlarında gezinmeye başlarsınız: Facebook, Instagram, Twitter. Çok komik bir kedi, pişmeyen bir elmalı turta tarifi, tüm hayatınızı değiştirecek bir kitap listesi ile karşılaşırsınız ve… Kesinlikle! Değerli içeriği daha uzun süre yanınızda tutmanın en iyi yolu ekran görüntüsü almaktır. Xiaomi, Redmi veya POCO akıllı telefonda sözde “ekran görüntüsü” nasıl alınır? Zaten cevap vermek için acele ediyoruz!

Xiaomi, Redmi veya POCO telefonunda ekran görüntüsü nasıl alınır?

Cevap belirsiz olmasına rağmen basit. MIUI arayüzüyle donatılmış akıllı telefonlarda ekran görüntüsü almanın üç yolu vardır. Her birini tanıyın ve size en uygun olanı seçin.

Yöntem 1 – DÜĞMELER

Düğmeleri kullanarak ekran görüntüsü nasıl alınır?

Güç düğmesine ve ses kısma düğmesine aynı anda basmanız yeterlidir. İşte bu, ekran görüntüsü az önce galerinize kaydedildi.

Yöntem 2 – KISALTMA

Kısayol kullanarak ekran görüntüsü nasıl alınır?

Tek yapmanız gereken bildirim çubuğunu ekranın üst kısmından çekerek genişletmek ve karşınıza çıkacak görünür simgeler arasından makasla işaretlenmiş ve olarak tanımlanan simgeye tıklamanız yeterli. Ekran görüntüsü. Ve çığlıktan sonra! “Ekranınızın” sizi beklediği galeriye bir göz atın.

Yöntem 3 – GEST

Bir hareket kullanarak ekran görüntüsü nasıl alınır?

Sadece üç parmağınızı ekrana yerleştirin ve ardından aşağı doğru kaydırın. Evet, bu en basit ve en hızlı yoldur. Bittiğine inanamıyor musun? Galeriyi açın ve kendiniz görün!

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir