Xiaomi elektrikli süpürgenizi Wi-Fi’ye bağlayın!

 

Herhangi bir Xiaomi ürününü satın aldıktan sonra, ürünün kullanımının keyfini çıkarmak için yalnızca birkaç dakikaya, hatta bazen saniyelere ihtiyacınız vardır. Potansiyelini daha da fazla rahatlıkla kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Akıllı öneke sahip tüm cihazlar, Mi Home/Xiaomi Home uygulamasının yanı sıra evinize, ofisinize veya herhangi bir Wi-Fi ağına kolayca bağlanabilir. Henüz nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu rehber tam size göre!

Bu yazımızda Xiaomi’nin otonom elektrikli süpürgelerinden birinin Wi-Fi ağına nasıl bağlanacağına odaklanacağız. Ancak bu yöntem diğer Xiaomi cihazları için de çok benzer veya aynı olacaktır. Hadi ayrıntılara inelim!

Aşama 1

Herhangi bir Xiaomi cihazını Wi-Fi ağına bağlamadan önce bilmeniz gereken ilk şey, evinizde ağa erişimin olduğundan emin olmaktır.

Adım 2

Bu ilk, çok basit adımı attıktan sonra devam edebilirsiniz. Mi Home/Xiaomi Home uygulamasını Google Play veya App Store’da bulun ve yükleyin. Açın ve Mi hesabınızı oluşturun ve zaten bir hesabınız varsa oturum açın.

Aşama 3

Uygulamanın sağ üst köşesinde artı şeklinde bir düğme bulacaksınız. Ona dokunun ve uygulamaya veya Wi-Fi ağına bağlamak istediğiniz öğenin kategorisini arayın. Xiaomi elektrikli süpürgeleri ev aletleri sekmesinde bulunabilir. Elektrikli süpürgenizin modelini seçin.

4. Adım

Bağlantınızı sıfırlamanın zamanı geldi. Uygulama bunun nasıl yapılacağına dair bilgi sağlayacaktır. İşlem onaylandığında yeşil “ileri” düğmesine tıklayın.

Adım 5

Cihazı bağladığınız Wi-Fi ağının adını girin ve şifresini akıllı telefon ekranındaki uygun alana girin. Devam etmek için “ileri”ye tıklayın.

Adım 6

Artık tek yapmanız gereken Wi-Fi ağınızı yapılandırmak. Bunu “Wi-Fi’yi şimdi yapılandır” düğmesini kullanarak yapabilirsiniz. Cihazınız yeni bağlandı! Uygulamada artık elektrikli süpürgeye ve bulunduğu odaya isim verebilirsiniz. Panele erişimi oda arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

Bu kılavuzu faydalı buldunuz mu? Bugün Mi Home/Xiaomi Home uygulamasında sizi hangi seçeneklerin beklediğini kontrol edin. Akıllı cihazlarınızı Wi-Fi’ye bağlayın ve bunun ne kadar kolay olduğunu görün!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir