Xiaomi telefondan internet nasıl paylaşılır

 

Xiaomi telefonunuzdaki internet bağlantısını başka cihazlarla, dizüstü bilgisayarlarla, tabletlerle veya başka bir akıllı telefonla paylaşmanız gerekiyorsa bunu yapmanın bir yolu var. Bunun ne kadar kolay olduğunu öğrenmek üzeresiniz! Kısa eğitimimize bir göz atın.

  1. Kişisel Erişim Noktasını (Tethering) Açma: a. Telefonunuzun ana ekranına gidin. b. Ayarlar uygulamasını açın. c. “Bağlantı ve Paylaşım” veya benzer bir adımla bağlantı seçeneklerini bulun. d. “Kişisel Erişim Noktası” veya “Taşınabilir Wi-Fi Hotspot” seçeneğini bulun ve açın.
  2. Kişisel Erişim Noktası Ayarlarını Yaplandırma: a. Kişisel Erişim Noktası açıldığında, ağ adını (SSID) ve şifreyi oluşturun veya değiştirin. Bu ağ adı ve şifre, başkalarının telefonunuzun internetini kullanmasını önlemek için gereklidir.
  3. Kişisel Erişim Noktasını Etkinleştirme: a. Kişisel Erişim Noktası ayarlarınızı yapılandırdıktan sonra, bu özelliği etkinleştirmek için anahtar veya düğme gibi bir seçenek bulun ve açın.
  4. Başka Bir Cihazı Bağlama: a. Diğer bir cihazı (örneğin, dizüstü bilgisayar, tablet veya başka bir telefon) Wi-Fi ağ listesinden Xiaomi telefonunuzun oluşturduğu ağı bulun ve bağlanın. b. Bağlanırken oluşturduğunuz şifreyi girmeniz istenecektir. Şifreyi girin ve bağlanın.
  5. Internet Paylaşımını Kullanma: a. Bağlanan cihazlar, Xiaomi telefonunuzun mobil verisini paylaşmaya başlayacaktır. Artık bağlı cihazlar internete erişebilirler.
  6. İnternet Paylaşımını Kapatma: a. İnternet paylaşımını kapatmak isterseniz, Xiaomi telefonunuzdaki Kişisel Erişim Noktası özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Unutmayın ki internet paylaşımı, telefonunuzun pil ömrünü daha hızlı tüketebilir ve veri kullanımını artırabilir. Ayrıca, veri kullanımınızı kontrol etmek ve gereksiz bağlantıları kesmek için dikkatli olmalısınız. Ayrıca, mobil veri kullanımınızın fazla olabileceğini unutmamak önemlidir, bu nedenle sınırsız bir veri planınız varsa veya kullanımınızı takip ediyorsanız, daha iyi bir fikir edinmek için bu verileri kontrol etmek önemlidir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir