Xiaomi akıllı telefonun şifre olmadan kilidini nasıl açabilirim?

 

Bugünkü konumuz diğerlerine göre biraz daha karmaşık ama bu onu daha az önemli kılmıyor. Sonuçta bu, akıllı telefonunuzdaki verilerin güvenliğiyle ilgili. Telefonunuz kaybolursa veya çalınırsa ne yapmalısınız? Şifrenizi, kodunuzu veya kilit sembolünüzü unutursanız ne yapmalısınız? Bütün bunları bugünkü rehberimizde okuyabilirsiniz.

Her şeyden önce en iyi korumayı sağlayın

Veri koruma bağlamında en önemli husus uygun güvenlik türünün seçilmesidir. Tercihlerinize ve günlük alışkanlıklarınıza bağlı olarak farklı ekran kilitleme yöntemleri az ya da çok işe yarayacaktır. Örneğin kodları hatırlamakta sorun yaşıyorsanız yüz tanıma yoluyla akıllı ekran kilidi açmayı kullanın veya en yeni POCO, Redmi ve Xiaomi modellerinde bulunan parmak izi okuyucuyu kullanın. Günümüz teknolojisinin sunduğu tüm seçeneklerden her zaman haberdar olamayan sevdiklerinizi bu tür olasılıklar hakkında bilgilendirmenizde fayda var. Bu yöntemlere ek olarak elbette standart bir PIN kodu veya ekrana çizilen bir desen kullanabilirsiniz.

Sadece hatırlaman gerekiyor

Güvenliği seçtikten sonra tek yapmanız gereken telefonunuzun kilidini nasıl açacağınızı hatırlamak. Ancak her zaman göründüğü kadar basit değildir… Evinizde veya dairenizde güvenli bir Smart Lock kilit açma bölgesi oluşturmaya önceden özen gösterirseniz, PIN kodu “kaybolsa bile endişelenmenize gerek kalmaz. Aksi taktirde geriye kalan tek seçenek telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamak olacaktır. Ne yazık ki bu işlem, akıllı telefona kaydedilen dosyaları, kişileri ve tüm mesajları kalıcı olarak siler.

Smart Lock kilit açma bölgesi nedir
Smart Lock’ların kilit açma bölgesi, genellikle bir akıllı telefon veya diğer yetkili cihazlar tarafından kontrol edilen bir Bluetooth veya Wi-Fi bağlantısı aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu cihazlar, genellikle belirli bir menzil içinde olmalıdır ve kilit mekanizması ile iletişim kurarak kilit açma veya kilit kapama işlemlerini gerçekleştirir.

Fabrika ayarları nasıl geri yüklenir?

Öncelikle Xiaomi, POCO veya Redmi akıllı telefonunuzu kapatın ve ardından kısa bir süre bekleyin. Güvenli Mod menü penceresi görünene kadar telefonunuzdaki tüm düğmelere aynı anda tıklayın. (Prosedür modele bağlı olarak biraz değişebilir.) Ses seviyesini kontrol etmekten sorumlu olan dikdörtgen tuş, menü seçenekleri arasında gezinmenizi sağlayacaktır. Verileri sil/fabrika ayarlarına sıfırla komutu, fabrika ayarlarının geri yüklenmesi anlamına gelir. Akıllı telefonunuzun verilerini temizlemek ve tekrar keyfini çıkarmak için bunu seçin.

PS.

Bu sefer ek güvenliği unutmayın! Umarız bugünkü rehber size yardımcı olmuştur. Bu tür metinlerin daha fazlası için blogumuzu ziyaret edin!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir