Xiaomi telefondaki kişiler nasıl dışa aktarılır?

 

İlk adım – Kişiler uygulamasını açın

Akıllı telefonunuzu başlatın veya kilidini açın ve Google’ın “kişiler” uygulamasına gidin. Bunu “Google” klasöründe veya uygulama çekmecesinde bulacaksınız.

Peki sırada ne var?

Kişi listenizi görebiliyorsanız doğru yoldasınız demektir! Ekranın alt kısmına baktığınızda, iki kategoriye daha ayrılan bir bölüm göreceksiniz. İlki “kişiler”, sonraki ise “Onar ve yönet” olacaktır. İkinci öğeyi seçin.

Kişileri SIM karta aktarma

Artık seçim yapabileceğiniz iki seçeneğiniz var. Numaraları telefonunuzdan SIM kartınıza aktarmak istiyorsanız, “dosyaya aktar” başlıklı kutucuğu seçin ve verilerin Google hesabınıza (arkadaş listenizi saklayabileceğiniz yer) veya SIM’inize mi gitmesi gerektiğine karar verin kart. Bir kart seçerken, onu seçin ve “.vcf dosyasına aktar” düğmesini kullanarak işlemi onaylayın. Bitti, tüm bilgiler artık SIM kartta güvende.

SIM karttan POCO, Xiaomi veya Redmi akıllı telefonunuza

Kaydedilen numaraları bir Xiaomi, Redmi veya POCO telefona aktarmak istiyorsanız sondan bir önceki noktaya geri dönün. “Onar ve yönet” sekmesini seçtikten sonra “SIM karttan içe aktar” etiketli simgeye dokunun. Kontrol listesini kullanarak hangi kişilere ihtiyacınız olacağını ve hangilerini unutabileceğinizi kolayca doğrulayabilirsiniz. Hangi verileri saklamak istediğinize karar verdikten sonra “İçe Aktar”ı tıklayın. Bu kadar!

Google hesabınızdan içe ve dışa aktarın

“Onar & Yönet” paneline girdiğinizde kişilerinizi bir dosyaya aktarabilir ve Google hesabınıza aktarabilirsiniz. Bunu yapmaya değer çünkü akıllı telefonunuz çalınırsa veya kaybolursa/hasar görürse, üzerinde depolanan verilere erişimi kaybedersiniz. Google Hesabınıza aktarılan kişiler istediğiniz süre boyunca orada kalacaktır.

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir