Xiaomi geliştirici seçeneği nasıl etkinleştirilir?

 

En son teknolojilere yönelik bir yeteneğiniz var mı? Programlamada iyi misin? Ya da belki sadece akıllı telefonunuzun yeteneklerini “artırmak” istiyorsunuz? Bu sorulardan en az birine evet yanıtı verdiyseniz doğru yere geldiniz! Xiaomi Geliştirici Seçeneği Nedir? Bugün sizlerle sadece birkaç tıklamayla Xiaomi akıllı telefonunuzda geliştirici seçeneğini nasıl etkinleştireceğinize dair basit bir talimat paylaşacağız. Bunlar, yalnızca her türlü yazılımı test etmekten hoşlanan, başlatılmış kullanıcıların erişebildiği sözde ek işlevlerdir. Bu işlevler hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan kişilerin, cihazın işleyişini olumsuz yönde etkileyecek değişiklikler yapmaması için gizlenmiştir. Bunlar geri döndürülemez seçenekler değildir, ancak orijinal ayarlara herhangi bir hata olmadan dönmenin mümkün olabilmesi için temel programlama kavramlarını bilmeniz tavsiye edilir. Hala telefonunuzun potansiyelini ortaya çıkarmak için şansınızı denemek istiyorsanız okumaya devam edin.

Xiaomi Geliştirici Seçenekleri, daha önce var olduğunu bilmediğiniz bir dizi benzersiz güce sahiptir. USB hata ayıklama, hata raporuna erişim, arka plan işlemleri için sınırlar ayarlama, animasyon oynatmanın süresini ve hızını değiştirme – bunlar, bir Xiaomi akıllı telefonun yazılımının derinlemesine incelenmesi ve onu ihtiyaçlarınıza göre uyarlamanın sunduğu olanaklardan sadece birkaçıdır.

Xiaomi geliştirici seçeneği nasıl etkinleştirilir?

1. Akıllı telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasını açın.

2. Ayarlar’ın en üstünde görünmesi gereken Telefon hakkında sekmesine gidin.

3. Daha sonra Tüm Parametreler’e tıklayın.

4. Bir sonraki adımda MIUI sürümü adlı kutuya birkaç kez dokunun. Ekranın alt kısmında Geliştiricisiniz mesajını görene kadar bunu yapın.

5. Şimdi Ayarlar’a dönüp Ek Ayarlar sekmesine gidersiniz.

6. Önceki adımları doğru bir şekilde gerçekleştirdiyseniz Ek Ayarlar’ın en altında Geliştirici Seçenekleri görünmelidir.

7. Özelliklerini kullanmak veya devre dışı bırakmak için bu sekmeye gidin. Xiaomi geliştirici seçeneklerini kullanırken bir şeyler ters giderse cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeye hazır olun. Bu senaryoyu önlemek ve cihazda kayıtlı tüm verileri kaybetmemek için önce akıllı telefonunuzun yedek kopyasını alın, ardından herhangi bir değişiklik sizin için sorun olmayacaktır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir