Xiaomi akıllı telefona telefon görüşmesi nasıl kaydedilir?

Telefonla röportaj yapmak ister misiniz? Bir şeyi kaçıracağınızdan ya da en önemli içeriği not edemeyeceğinizden mi korkuyorsunuz? Bir çözümümüz var. Xiaomi, Redmi ve POCO akıllı telefonlarda telefon görüşmesinin nasıl kaydedileceğini birkaç cümleyle sizlere anlatacağız.

İşte başlıyoruz!

Sebep ne olursa olsun, konuştuğunuz kişinin görüşmenizin işlenmesine ve kaydedilmesine izin verdiğinden emin olmak önemlidir. Bu nedenle bu konuşmayı kaydetmeyi planladığınızı ona bildirin. Bu formalite üzerinde anlaştıktan sonra sonraki adımlara geçebilirsiniz.

Google Uygulaması

Google Telefon uygulamasında bir aramayı kaydetmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

    • Uygulama menüsünü yada bildirim kısayollarından ekran kaydedici uygulamasını bulun. Bu işlem bir alternatif kayıt tekniğinidir.
    • Ekran Kaydı uygulama simgesine tıklayın ve sizi bu özelliğin ayarlarına götürene kadar birkaç saniye basılı tutun.
    • Ses Kaynağını arayın ve varsayılan ayarı Mikrofon olarak değiştirin.
    • Geriye aramak istediğiniz telefon numarasını seçmeden önce ekran kaydını açmak kalıyor.

 

  1. Kayar araç çubuğunda görünen seçeneğe tıkladığınızda, akıllı telefonunuzun ekranında kayıt kontrol çubuğunun göründüğünü göreceksiniz. Kırmızı nokta, kaydı hızlı bir şekilde başlatmanıza olanak tanır ve sayaç size kayıt süresini gösterir. Kayıt süresince kırmızı dairenin yerini alan kırmızı kareye dokunarak ses kaydını sonlandıracaksınız.

Basit!

Önemli bir projenin veya iş anlaşmasının dikkatinizden kaçamayacak ayrıntılarını tartışırken bu tekniği faydalı bulabilirsiniz. Günümüzün çözümü aynı zamanda önemli kişilerle anketler, röportajlar ve telefon toplantıları düzenlemenize de yardımcı olabilir. Ancak, muhatabınıza konuşmayı kaydetme niyetinizi bildirmenin her zaman faydalı olduğunu hatırlatmak isteriz – bunu onların izni olmadan yapmayın.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir